# SCRUS-10-G-00.25-MBS-MB
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SCRUS-10-G-00.25-MBS-MB
- **Manufacturer:** Samtec Inc.
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** USB Cables
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/scrus-10-g-00-25-mbs-mb
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/scrus-10-g-00-25-mbs-mb#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/11/58/87/1158879-SAM11663-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Black
- **Configuration:** Mini B Female to Mini B Male (Circular Coupling)
- **Features:** Data Transfer and Charge, Industrial Environments - IP68, Panel Mount
- **Length:** 0.82' (250.0mm)
- **Shielding:** Shielded
- **Specifications:** USB 2.0
- **Wire Gauge:** 20 AWG, 25 AWG, 28 AWG