# SCC115060210
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SCC115060210
- **Manufacturer:** Victron Energy
- **Category:** Battery Products
- **Subcategory:** Battery Chargers
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/scc115060210
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/scc115060210#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Size:** 9.84" L x 7.17" W x 3.58" H (250.00mm x 182.00mm x 91.00mm)
- **Type:** Solar Charger
- **Voltage:** 150V