# SC060138R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SC060138R
- **Manufacturer:** Leader Tech Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sc060138r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sc060138r#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Attachment Method:** Adhesive
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Length:** 0.138" (3.50mm)
- **Material:** Polyurethane Foam, Nickel-Copper Polyester (NI/CU)
- **Shape:** Square
- **Type:** Fabric Over Foam
- **Width:** 0.138" (3.50mm)