# SBSMP2000104MXT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SBSMP2000104MXT
- **Manufacturer:** Knowles / Syfer
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** EMIRFI Filters (LC, RC Networks)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sbsmp2000104mxt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sbsmp2000104mxt#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Attenuation Value:** 44dB @ 100MHz
- **Current:** 20 A
- **ESD Protection:** No
- **Filter Order:** 3rd
- **Height:** 0.133" (3.38mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Channels:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- **Technology:** LC (Pi)
- **Type:** Low Pass
- **Values:** C = 0.1µF
- **Voltage:** 200V