# SBP200225WE2.5
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SBP200225WE2.5
- **Manufacturer:** TE Connectivity (Raychem)
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sbp200225we2-5
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sbp200225we2-5#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 2.00" x 2.25" (50.8mm x 57.2mm)