# SAR185ASX300MM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SAR185ASX300MM
- **Subcategory:** Heat Sinks
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sar185asx300mm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sar185asx300mm#rfq
- **Fin Height:** 2.183" (55.19mm)
- **Length:** 11.811" (300.00mm)
- **Type:** Top Mount
- **Width:** 7.087" (180.00mm)
The canonical source for this part is:
https://distyparts.com/product/sar185asx300mm