# SAC6200A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SAC6200A
- **Manufacturer:** SuperApex, LLC
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sac6200a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sac6200a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Resistance (DCR):** 14Ohm
- **Frequency:** 1GHz
- **Inductance:** 200 nH
- **Material:** Metal
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Q @ Freq:** 23 @ 1GHz