# SAC6007P5A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** SAC6007P5A
- **Manufacturer:** SuperApex, LLC
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/sac6007p5a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/sac6007p5a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **DC Resistance (DCR):** 1.3Ohm
- **Frequency:** 12.8GHz
- **Inductance:** 7.5 nH
- **Material:** Metal
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Q @ Freq:** 27 @ 4GHz