# S8658PLT-42RTNM
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S8658PLT-42RTNM
- **Manufacturer:** LAIRD TECHNOLOGIES
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s8658plt-42rtnm
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s8658plt-42rtnm#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Panel
- **Applications:** General Purpose
- **Frequency (Center:** 866.5MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 865MHz ~ 868MHz
- **Height (Max):** 1.319" (33.50mm)