# S82J-01005D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S82J-01005D
- **Manufacturer:** Omron
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** Industrial, DIN Rail Power Supplies
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s82j-01005d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s82j-01005d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **AC Voltage:** 85 ~ 132 VAC
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE, CSA, UL, UR, VDE
- **Current:** 2A
- **Efficiency:** 77%
- **Features:** Adjustable Output, Load Sharing, Remote Sense, Universal Input
- **Input Type:** AC
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C
- **Power (Watts):** 100W
- **Size:** 3.54" L x 1.38" W x 3.82" H (90.0mm x 35.0mm x 97.0mm)
- **Voltage:** 3 kV