# S73305-16.000-X-15-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S73305-16.000-X-15-R
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s73305-16-000-x-15-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s73305-16-000-x-15-r#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 7mA
- **Frequency:** 16 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.055" (1.40mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V