# S3A2505-156.250-P-X-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S3A2505-156.250-P-X-R
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s3a2505-156-250-p-x-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s3a2505-156-250-p-x-r#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 50mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 2.5V