# S318025T-32.768-M
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S318025T-32.768-M
- **Manufacturer:** Aker Technology Corp
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s318025t-32-768-m
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s318025t-32-768-m#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 1.5mA
- **Frequency:** 32.768 kHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 1.8V