# S282-320-320-0.3
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S282-320-320-0.3
- **Manufacturer:** Shiu Li Technology Co., Ltd.
- **Category:** Thermal
- **Subcategory:** Pads, Sheets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s282-320-320-0-3
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s282-320-320-0-3#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Backing, Carrier:** Fiberglass
- **Color:** Pink
- **Outline:** 320.00mm x 320.00mm
- **Shape:** Square
- **Thermal Conductivity:** 1.7W/m-K
- **Thickness:** 0.0120" (0.305mm)