# S21K0C-P07MFG0-600S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S21K0C-P07MFG0-600S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s21k0c-p07mfg0-600s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s21k0c-p07mfg0-600s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/37/46/33/3746336-1907-1564-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.217" ~ 0.236" (5.50mm ~ 6.00mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7.5A
- **Number of Positions:** 7
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 120°C