# S20L0C-P03MJG0-420S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S20L0C-P03MJG0-420S
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s20l0c-p03mjg0-420s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s20l0c-p03mjg0-420s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/37/44/57/3744572-1907-1540-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.118" ~ 0.165" (3.00mm ~ 4.20mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7.5A
- **Number of Positions:** 3
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 120°C