# S194156115
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S194156115
- **Manufacturer:** Carlo Gavazzi
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Controllers - Liquid, Level
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s194156115
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s194156115#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Contact Form:** SPDT (1 Form C)
- **Contact Rating @ Voltage:** 10A @ 250VAC
- **Mounting Type:** Socketable
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 50°C
- **Output Type:** Relay
- **Termination Style:** Plug In, 11 Pin (Octal)
- **Type:** Constant Level
- **Voltage:** 115VAC