# S133025T-20.000-R
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S133025T-20.000-R
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s133025t-20-000-r
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s133025t-20-000-r#rfq
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 6mA
- **Frequency:** 20 MHz
- **Frequency Stability:** 卤25ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 70°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V