# S131AH-2450S
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S131AH-2450S
- **Manufacturer:** Nearson Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s131ah-2450s
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s131ah-2450s#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/50/02/14500261-730-1013-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Tilt
- **Applications:** ISM, NB-IoT, LoRa, Wi-Fi
- **Frequency (Center:** 2.45GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.5GHz
- **Gain:** 2dBi
- **Height (Max):** 4.252" (108.00mm)