# S10L0C-P05MFG0-5600
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S10L0C-P05MFG0-5600
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s10l0c-p05mfg0-5600
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s10l0c-p05mfg0-5600#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.197" ~ 0.220" (5.00mm ~ 5.60mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7.5A
- **Number of Positions:** 5
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 120°C