# S10L0C-P04MFG0-5200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S10L0C-P04MFG0-5200
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s10l0c-p04mfg0-5200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s10l0c-p04mfg0-5200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Cable Opening:** 0.157" ~ 0.205" (4.00mm ~ 5.20mm)
- **Contact Finish:** Gold
- **Current Rating (Amps):** 7.5A
- **Number of Positions:** 4
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 120°C