# S100X225YDJ
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S100X225YDJ
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s100x225ydj
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s100x225ydj#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/65/78/1365786-298-23432-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Green
- **For Use With:** Laser and Ink Jet Printers
- **Label Size:** 1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)