# S100X225VBC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S100X225VBC
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s100x225vbc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s100x225vbc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** Blue
- **For Use With:** Panduit LS8E (Hand-Held)
- **Label Size:** 1.00" x 2.25" (25.4mm x 57.2mm)