# S-75L00ANC-5L1-TFG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** S-75L00ANC-5L1-TFG
- **Manufacturer:** ABLIC Inc.
- **Category:** Logic
- **Subcategory:** Gates and Inverters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/s-75l00anc-5l1-tfg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/s-75l00anc-5l1-tfg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 2.6mA, 2.6mA
- **Input Logic Level:** 0.75V ~ 2.1V
- **Logic Type:** NAND Gate
- **Max Propagation Delay @ V, Max CL:** 10ns @ 3V, 25pF
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Circuits:** 1
- **Number of Inputs:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Supplier Device Package:** SC88A-B-PKG
- **Voltage:** 1V ~ 3.6V