Part Number: RXM-433-RM Manufacturer: Linx Technologies Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Receivers Product URL: https://distyparts.com/product/rxm-433-rm RFQ URL: https://distyparts.com/product/rxm-433-rm#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/14/54/20/14542067-RXM-418-RM-ND.pdf Summary: RXM-433-RM is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Linx Technologies Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: RXM-433-RM is a rf receivers from Linx Technologies Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Connector: Through Hole Applications: ISM, Garage Door Openers, RKE Current: 14mA Data Interface: PCB, Through Hole Data Rate (Max): 10kbps Frequency: 433MHz Modulation or Protocol: ASK, OOK Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: -10°C ~ 50°C Sensitivity: -100dBm Supplier Device Package: 7-SIP Voltage: 3.9V ~ 9V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/linx-technologies-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-receivers Canonical URL: https://distyparts.com/product/rxm-433-rm