# RWRS-2-A-1200
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RWRS-2-A-1200
- **Manufacturer:** Essentra Components
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Bushings, Grommets
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rwrs-2-a-1200
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rwrs-2-a-1200#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bushing, Grommet Type:** Grommet - Edging, Solid
- **Color:** Gray
- **Features:** Lubricated
- **For Use With:** Straight Panels
- **Material:** Polyamide (PA), Nylon
- **Panel Cutout Dimensions:** Edging - 100' L (30.48m)
- **Panel Thickness:** 0.120" ~ 0.167" (3.05mm ~ 4.24mm)