# RTXE-2520ED333-C-10.000-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RTXE-2520ED333-C-10.000-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rtxe-2520ed333-c-10-000-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rtxe-2520ed333-c-10-000-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤1ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 4mA
- **Frequency:** 10 MHz
- **Frequency Stability:** 卤2.5ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** HCMOS
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** TCXO
- **Voltage:** 3.3V