# RTV-2520BF33P-S-38.400-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RTV-2520BF33P-S-38.400-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rtv-2520bf33p-s-38-400-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rtv-2520bf33p-s-38-400-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤1ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2.5mA
- **Frequency:** 38.4 MHz
- **Frequency Stability:** 卤1ppm
- **Height:** 0.031" (0.80mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Output:** Clipped Sine Wave
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** VCTCXO
- **Voltage:** 3V