# RTV-104BD3CP-S-26.000-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RTV-104BD3CP-S-26.000-TR
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rtv-104bd3cp-s-26-000-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rtv-104bd3cp-s-26-000-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** ±1ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 2mA
- **Frequency:** 26 MHz
- **Frequency Stability:** ±1ppm
- **Height:** 0.047" (1.20mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** Clipped Sine Wave
- **Size:** 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
- **Type:** VCTCXO
- **Voltage:** 2.8V ~ 3.3V