# RT-555-1.0-3.75-A260-0
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RT-555-1.0-3.75-A260-0
- **Manufacturer:** TE Connectivity
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Accessories
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rt-555-1-0-3-75-a260-0
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rt-555-1-0-3-75-a260-0#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/96/48/1296485-A101764-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Accessory Type:** Sealing Sleeve, Heat Shrinkable
- **Features:** 0.90" Dia x 3.75" L (22.8mm x 95.3mm)