# RST-W2-P-110-SMA-H
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RST-W2-P-110-SMA-H
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rst-w2-p-110-sma-h
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rst-w2-p-110-sma-h#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Tilt
- **Applications:** 4G
- **Frequency (Center:** 2.4415GHz
- **Frequency Group:** UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 2.4GHz ~ 2.483GHz
- **Gain:** 4.15dBi
- **Height (Max):** 4.331" (110.00mm)
- **Mounting Type:** Connector Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 30 W