# RSF-921.500-13000-2016-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-921.500-13000-2016-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-921-500-13000-2016-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-921-500-13000-2016-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Bandwidth:** 13MHz
- **Frequency:** 921.5MHz
- **Height (Max):** 0.029" (0.73mm)
- **Insertion Loss:** 3.1dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)