# RSF-915.000-26000-2015-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-915.000-26000-2015-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-915-000-26000-2015-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-915-000-26000-2015-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Bandwidth:** 26MHz
- **Frequency:** 915MHz
- **Height (Max):** 0.029" (0.73mm)
- **Insertion Loss:** 3dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.079" L x 0.059" W (2.00mm x 1.50mm)