# RSF-780.000-44500-1109-TR-NS1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-780.000-44500-1109-TR-NS1
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-780-000-44500-1109-tr-ns1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-780-000-44500-1109-tr-ns1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 44.5MHz
- **Frequency:** 780MHz
- **Height (Max):** 0.021" (0.55mm)
- **Insertion Loss:** 1.6dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)