# RSF-737.500-17000-1109-TR-NS2
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-737.500-17000-1109-TR-NS2
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-737-500-17000-1109-tr-ns2
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-737-500-17000-1109-tr-ns2#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 17MHz
- **Frequency:** 737.5MHz
- **Height (Max):** 0.021" (0.55mm)
- **Insertion Loss:** 2dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)