# RSF-634.500-35000-1109-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-634.500-35000-1109-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-634-500-35000-1109-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-634-500-35000-1109-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Bandwidth:** 35MHz
- **Frequency:** 634.5MHz
- **Height (Max):** 0.021" (0.55mm)
- **Insertion Loss:** 1.8dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.043" L x 0.035" W (1.10mm x 0.90mm)