# RSF-1582.400-31200-1411-TR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RSF-1582.400-31200-1411-TR
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** SAW Filters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rsf-1582-400-31200-1411-tr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rsf-1582-400-31200-1411-tr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** GPS
- **Bandwidth:** 31.2MHz
- **Frequency:** 1.5824GHz
- **Height (Max):** 0.028" (0.70mm)
- **Insertion Loss:** 1.8dB
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Size:** 0.055" L x 0.043" W (1.40mm x 1.10mm)