# RR9LE5410CR9P-IMR6B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RR9LE5410CR9P-IMR6B
- **Manufacturer:** GlobTek, Inc.
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** AC DC Desktop, Wall Adapters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rr9le5410cr9p-imr6b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rr9le5410cr9p-imr6b#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/71/37/12713711-1939-1726-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial), Medical
- **Approval Agency:** CB, CE, cETLus, EAC, ETL, FCC, PSE, S-Mark, UKRSepro, VCCI
- **Cord Length:** 47.2" (1.20m)
- **Current:** 5.41A
- **Efficiency:** Level VI, CoC Tier 2
- **Form:** Desktop, Wall Mount (Class I)
- **Input Connector:** IEC 320-C6
- **Input Type:** Multi-Blade (Sold Separately)
- **No Load Power Consumption:** 150mW (Max)
- **Operating Temperature:** -20°C ~ 40°C
- **Output Connector:** Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
- **Polarization:** Positive Center
- **Power (Watts):** 65 W
- **Region Utilized:** International
- **Size:** 4.63" L x 2.11" W x 1.44" H (117.5mm x 53.5mm x 36.6mm)
- **Standard Number:** 60601-1-11; 60601-1-2; 62368-1
- **Voltage:** 12V