# RQRA-2328-2536-CR
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RQRA-2328-2536-CR
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rqra-2328-2536-cr
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rqra-2328-2536-cr#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **2nd Harmonic, Typ (dBc):** -15
- **Frequency:** 2.432GHz
- **Frequency Range:** 2.328 ~ 2.536GHz
- **Height:** 0.232" (5.89mm)
- **Icc Max:** 35mA
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Phase Noise Typ (dBc:** -105
- **Power (dBm):** 7 ±2
- **Pushing (MHz:** 1.5
- **Size:** 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
- **Tuning Voltage (VDC):** 0.5 V ~ 4.5 V
- **Voltage:** 5V