# RQRA-0433-0484
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RQRA-0433-0484
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rqra-0433-0484
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rqra-0433-0484#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **2nd Harmonic, Typ (dBc):** -30
- **Frequency:** 458.5MHz
- **Frequency Range:** 433 ~ 484MHz
- **Height:** 0.157" (4.00mm)
- **Icc Max:** 30mA
- **Operating Temperature:** -30°C ~ 85°C
- **Power (dBm):** -5.5 -3, +2.5
- **Pushing (MHz:** 0.2
- **Size:** 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
- **Tuning Voltage (VDC):** 0.5 V ~ 9.5 V
- **Voltage:** 5V