# RQRA-0200-LPH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RQRA-0200-LPH
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** VCOs (Voltage Controlled Oscillators)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rqra-0200-lph
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rqra-0200-lph#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **2nd Harmonic, Typ (dBc):** -15
- **Frequency:** 200MHz
- **Height:** 0.197" (5.00mm)
- **Icc Max:** 30mA
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Power (dBm):** 3
- **Pushing (MHz:** 5
- **Size:** 0.500" L x 0.500" W (12.70mm x 12.70mm)
- **Tuning Voltage (VDC):** 0 V ~ 25 V
- **Voltage:** 5V