Part Number: RPSTL12/24M-400-255LE Manufacturer: Tycon Systems Inc. Category: Sensors, Transducers Subcategory: Solar Cells Product URL: https://distyparts.com/product/rpstl12-24m-400-255le RFQ URL: https://distyparts.com/product/rpstl12-24m-400-255le#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/84/85/14848511-2414-RPSTL12_24M-400-255LETB-ND.jpg Summary: RPSTL12/24M-400-255LE is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Tycon Systems Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: RPSTL12/24M-400-255LE is a solar cells from Tycon Systems Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current @ Pmpp: 20 A Operating Temperature: -30°C ~ 60°C Power (Watts): 255 W Size: 64.921" L x 39.055" W (1649.00mm x 992.00mm) Voltage @ Pmpp: 24 V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/tycon-systems-inc Category Page: https://distyparts.com/category/sensors-transducers/solar-cells Canonical URL: https://distyparts.com/product/rpstl12-24m-400-255le