# RPM15-2415DFW
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RPM15-2415DFW
- **Manufacturer:** Recom Power
- **Category:** Power Supplies - ExternalInternal (Off-Board)
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rpm15-2415dfw
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rpm15-2415dfw#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/RP/M1/5-/RPM15-2412SFW-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Approval Agency:** CE
- **Current:** 500mA, 500mA
- **Mounting Type:** Chassis Mount
- **Number of Outputs:** 2
- **Power (Watts):** 15W
- **Size:** 4.92" L x 2.27" W x 0.97" H (125.0mm x 57.6mm x 24.5mm)