# RPCF-MA3-MC5-110020-O-X-001
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RPCF-MA3-MC5-110020-O-X-001
- **Manufacturer:** Raltron Electronics
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rpcf-ma3-mc5-110020-o-x-001
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rpcf-ma3-mc5-110020-o-x-001#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** PCB Trace
- **Applications:** 2G, 3G, 4G, Cellular, Wi-Fi
- **Features:** Cable - 100mm
- **Frequency (Center:** 829MHz, 2.205GHz
- **Frequency Group:** Wide Band
- **Frequency Range:** 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz
- **Gain:** 3dBi
- **Height (Max):** 0.008" (0.20mm)