# ROX7J3K9
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** ROX7J3K9
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rox7j3k9
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rox7j3k9#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 200°C
- **Power (Watts):** 7W
- **Resistance:** 3.9 kΩ
- **Size:** 0.335" Dia x 1.260" L (8.50mm x 32.00mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±350ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%