# RLT1220-F-3R30-JNH
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RLT1220-F-3R30-JNH
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rlt1220-f-3r30-jnh
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rlt1220-f-3r30-jnh#rfq
- **Composition:** Thick Film
- **Height:** 0.024" (0.60mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Power (Watts):** 0.333W, 1/3W
- **Resistance:** 3.3 Ω
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- **Supplier Device Package:** 0805
- **Temperature Coefficient:** 0/ +200ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%