# RLD90QZW3-00A
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RLD90QZW3-00A
- **Manufacturer:** ROHM Semiconductor
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Laser Diodes, Laser Modules
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rld90qzw3-00a
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rld90qzw3-00a#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 30A
- **Power (Watts):** 90W
- **Voltage:** 16V