# RISH CON-CV-AVG-10-F-I-03-H
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RISH CON-CV-AVG-10-F-I-03-H
- **Manufacturer:** Rishabh Instruments
- **Category:** Industrial Automation and Controls
- **Subcategory:** Monitor - CurrentVoltage Transducer
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rish-con-cv-avg-10-f-i-03-h
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rish-con-cv-avg-10-f-i-03-h#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Approval Agency:** UL
- **Input Range:** 0 ~ 330VAC
- **Mounting Type:** DIN Rail
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 45°C
- **Output:** 0 ~ 10mA