# RHWP-12.G100.14
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RHWP-12.G100.14
- **Manufacturer:** Elesa USA Corporation
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rhwp-12-g100-14
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rhwp-12-g100-14#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.654" (42.00mm)
- **Length:** 3.937" (100.00mm)