# RHUG-04.100.01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** RHUG-04.100.01
- **Manufacturer:** Elesa USA Corporation
- **Category:** Boxes, Enclosures, Racks
- **Subcategory:** Handles
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/rhug-04-100-01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/rhug-04-100-01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height:** 1.575" (40.00mm)
- **Length:** 3.937" (100.00mm)